1

Jak zlikvidovat extrémní množství spamů jedním kliknutím

Spamery nemá rád nikdo a pokud se vám uchytí na webu, tak si jich pravděpodobně všimnete a zakročíte. Co ovšem dělat, když se uchytí na webu, o který jste se příliš nestarali? Známe jednoduché a především rychlé řešení.

Pokud necháte ve WordPressu povolené komentáře, dokáží na něm zanechat spamovací robotí i stovky tisíc komentářů během jediného měsíce. Jejich ruční mazání je v takovém případě nemyslitelným počinem a to i přesto, že je můžete mazat po 20 kusech. Představíme si proto plugin, se kterým smažete i stovky tisíc komentářů za 2 vteřiny. Plugin nese příznačné  jméno Delete All Comments a nyní si ukážeme, jak s ním pracovat.

Krok 1: Jdeme do sekce Pluginy-Instalace pluginů a do vyhledávacího okénka vepíšeme „Delete All Comments“. Hledání potvrdíme a nalezený plugin nainstalujeme.

2

Krok 2: Plugin aktivujeme.

3

Krok 3: Po aktivaci se nám zobrazí v seznamu pluginů. V menu se umístí v sekci Nástroje-Delete All Comments. Jelikož nechceme otálet a chceme se všech otravných komentářů zbavit hned, jdeme rovnou do této sekce.

4

Krok 4: Po vstupu do sekce se nám ukáže celkový počet komentářů na webu, v tomto případě jich tam je 181248. Pro odstranění všech těchto komentářů stačí provést 2 věci, zaškrtnout políčko „Delete All Comments“ a následně kliknout na „Delete All“. Tímto krokem se smažou všechny komentáře, které byly na webu kdy vytvořeny. Pokud je web zamořený jen trochu a chcete si nějaké komentáře nechat, odstraňte je ručně. Pokud jich je mnoho, nad odstraněním neváhejte. Jdeme je tedy odstranit

6

Krok 5: Pokud čekáte několikahodinový proces mazání, jste na omylu. Sotva jsme klikli pro odstranění, všechny komentáře byly smazány. Zobrazený zelený nápis „All comments have been deleted.“ vám jistě zpříjemní náladu. Půjdeme ještě do sekce s komentáři, aby se jejich počet aktualizoval.

7

Krok 6: A vskutku, nula, absolutní nula komentářů. Naše snaha se vydařila. Pokud nechcete, aby se znovu web zamořil, tak komentáře vypněte nebo přinejmenším nainstalujte nutnost vyplnění CAPTCHA kódů.

8

Krok 7: Ještě nekončíme. Pokud se vám stalo, že vám přibylo enormní množství komentářů, pravděpodobně máte na webu velké množství nezvaných uživatelů. Jdeme proto de sekce „Uživatelé“ a smažeme všechny podvodné uživatele, aby už nemohli páchat zlo na našem webu. Následně doporučujeme změnit heslo a aktivovat si zabezpečení WordPressu, o kterém jsme zde už psali.

9

Pokud máte web zamořený od spamů, nehledejte složitá řešení. Kompletní instalace tohoto pluginu vám i s odstraněním zabere nanejvýš minutu času a ušetří vám mnoho práce.