n

Nenechte si odcizit obsah svého webu

Pokud máte web, se kterým jste si dali mnoho práce, jistě by vás velmi rozčílilo, kdyby vám někdo obsah zkopíroval na svůj web. Grafický i textový obsah je váš majetek a pokud máte web na WordPressu, ukážeme si, jak takový majetek bránit.

Pokud vám někdo ukradne obrázky, jedná se o nemilou událost, pokud jde o odcizení textu, tak vás díky cizímu zavinění mohou potrestat i vyhledávače a to za duplicitu. Jistě si říkáte, že lze obrázky chránit vodoznakem a pod text napsat, že si na něj vyhrazujete práva, ale ani to nemusí být dostatečně účinné. Ukážeme si šikovný plugin, se kterým už nebude možné kopírovat text ani obrázky z vašeho webu. Plugin má celý název Content Copy Protection & Prevent Image Save a ukážeme si, jak ho nastavit.

Krok 1: Jdeme do sekce Pluginy-Instalace pluginů a do vyhledávacího okénka vepíšeme „Content Copy Protection & Prevent Image Save„. Hledání potvrdíme a nalezený plugin nainstalujeme.

1

Krok 2: Plugin aktivujeme.

2

Krok 3: Následně nám plugin přibude v seznamu pluginů a integruje se také do menu, konkrétně do sekce Nastavení-WP Content Copy Protection. Do této sekce rovnou půjdeme.

3

Krok 4: Zobrazí se nám nastavení pluginu, to je rozděleno do několika karet. Všechny důležité funkce se aktivovaly automaticky. V první kartě je nastavení ochranného JavaScriptu, který brání obsah před zkopírováním. Nastavení měnit nebudeme, změníme jen zprávu, které se zobrazí při pokusu o kopírování. Změny potvrdíme kliknutím na „Save Settings“.

4

Krok 5: Jdeme do další karty „Premium RightClick Protection“. Zde je ochrana proti kliknutí pravým tlačítkem na obsah. Automaticky se nám ochrana nastavila na příspěvky, hlavní stranu i statické stránky.

5

Krok 6: Jdeme do poslední karty „Premium Protection by CSS“ a zde jsou aktivované CSS techniky, které zabrání kopírování obsahu v momentě, kdyby byl uživatel mazaný a měl nastavený zákaz zobrazování JavaScriptu. Nastavení se zde vztahuje jen na hlavní stranu, pro ochranu celého webu je potřeba zakoupit licenci.

6

Krok 7: Vše je nastavené, jak potřebujeme, takže už se jen odhlásíme a podíváme se přímo na web, jak vše funguje. Vše je perfektní, text nelze jakkoliv označit a při kliknutí pravým tlačítkem se zobrazí upozornění, které jsme si mohli nastavit v první kartě pluginu.

7

 

Jelikož je nastavení pluginu automatické, zabere vám ochrana obsahu minutu vašeho drahocenného času. Váš obsah však bude chráněn vůči zkopírování prostřednictvím základních metod. Pokud máte na webu opravdu cenný obsah, doporučuji si připlatit i za premium verzi pluginu.