N

Online hry pro WordPress

Chtěli jste si někdy vytvořit herní web, ale nevěděli jste, jak na to? Lze ho vytvořit i na WordPressu a je to mnohem jednodušší, než se může zdát. Ukážeme si, jak umístit online hry zdarma na web.

Online hry nemusí být jen hlavní doménou herních webů, můžete udělat radost svým návštěvníkům a sekci s online hrami jim udělat pro rozptýlení.  Ať už tak či onak, umístění online hry na web je snadné. Stejně tak jako u ostatních rozšíření, tak i zde nám pomůže plugin. Pro přidávání online her jich existuje více, my se představíme ten nejjednodušší, se kterým se naučíte pracovat ihned a je navíc zdarma. Jedná se o plugin s jednoduchým názvem Online Games. Pojďme tedy na to.

Krok 1: Jděte do sekce Pluginy-Instalace pluginů a do vyhledávacího okénka vepište „Online Games“ a hledání potvrďte. Nalezený plugin rovnou nainstalujeme.

1

Krok 2: Plugin aktivujeme.

2

Krok 3: Po aktivaci se nám zobrazuje v seznamu pluginů a rovněž přibyl i do postranního menu. Na pluginu je perfektní, že funguje okamžitě po instalaci, není potřeba ho nijak nastavovat nebo upravovat. Nyní už jen stačí vybrat hry, které chceme na web vložit. Jdeme proto do sekce Nastavení-Critic Games.

3

Krok 4: Nyní se před námi objevil výběr 65 kvalitních online her, které si můžeme na web zdarma umístit a to třeba všechny. Hry se vkládají prostřednictvím kódů. Stačí vybrat kód, zkopírovat ho a umístit do příspěvku nebo do stránky. Pokud plánujete herní web, či sekci, doporučuji vytvořit rubriku se hrami, kterou si můžete rozdělit podle žánrů a tam jednotlivé hry umísťovat. Zkopírujeme tedy kód hry, která se nám líbí.

4

Krok 5: Já chci, aby my hry přibývaly jako příspěvky, proto jsem šel do sekce Příspěvky-Vytvořit příspěvek. Do příspěvku jednoduše vložíme kód a nezapomeneme celý příspěvek i pojmenovat, například jménem hry nebo vlastním názvem.

5

Krok 6: Pro hry jsem vytvořil rubriku, takže ji označíme a příspěvek rovnou publikujeme.

6

Krok 7: Nyní se přepneme na zobrazení příspěvku a můžeme vidět, že se nám hra krásně publikovala. Když si dáte do widgetu seznam nových příspěvků, je možné hry vybírat hned po straně.

7

 

Všech 65 online her ve vysoké kvalitě je dostupných zdarma, umístění nezabere více, než 1 minutu času a v případě zábavního webu se může jednat o vítanou změnu. Pokud plánujete celý herní web, stačí zvolit vzhlednou šablonu, vytvořit rubriky s žánry a jednotlivé hry publikovat.