woodtype-846089_960_720

Oživte zobrazování tagů zajímavým 3D efektem

Tagy představují klíčová slova, kterými se označují články, aby byly na webu snadno dohledatelné. Svojí důležitou úlohu hrají i z hlediska SEO. Pro statický web příliš efekt nemají, ale pro blogy, eshopy a magazíny by jejich používání mělo být nezbytností. My si ukážeme, jak je lze stylově zakomponovat prostřednictvím 3D cloudu, který tagy příjemně oživí.

Tagy lze zobrazovat různými způsoby, ve WordPressu je to nejčastěji jejich výpisem nebo zobrazením v rámečcích nebo štítcích. Jejich zobrazování na hlavní straně není podstatné, jelikož se přes tagy hledá nejčastěji v okénku vyhledávání, ale mohou se stát nápovědou pro návštěvníka, který v nich může najít to, co hledá.

Efekt 3D cloudů je vhodný spíše pro nudné weby, které hledají zajímavé oživení a uživatel na ně nechce dávat nic nadbytečného. Pluginů pro vytvoření 3D cloudů z tagů je nespočet, vesměs mají stejnou funkci. Tagový cloud je v podstatě 3D mrak s tagy, které se kurzorem rozpohybují a začnou se střídavě obměňovat ve směru rotace mraku. My si ukážeme takovéto nastavení tagů přes plugin  3D Tag Cloud.

Krok 1: Půjdeme do sekce Pluginy-Instalace pluginů a do vyhledávacího okénka vepíšeme „3D Tag Cloud“.  Hledání potvrdíme a plugin nainstalujeme.

1

Krok 2: Plugin aktivujeme.

2

Krok 3: Po aktivaci se plugin zobrazuje v seznamu pluginů i v hlavním menu pod položkou „3D Tag Cloud“. Jednoduše na ní klikneme.

3

Krok 4: Následně se nám zobrazí nastavení. V „General Settings“ si nastavíme titulek, počet zobrazovaných tagů a také rozměry. Rozměry určete podle místa, kam přijde cloud umístit. Naším cílem je umístit ho do widgetu v zápatí webu. Pokud byste zvolili špatný rozměr, lze si ho kdykoliv upravit. Poté přejdeme ke „Color Settings“, zde je potřeba nastavit barvu tagů a barvu pozadí. Barvu pozadí zvolte, aby byla identická s pozadím, kam cloud umístíte. Barvu textu zvolíme kontrastní, aby byly dobře vidět, zvolili jsme bílou. Následně stačí zvolit font a velikost tagů. Poté nastavení potvrdíme.

4

Krok 5: Po nastavení je potřeba umístit cloud do widgetu. Jdeme tedy do sekce Vzhled-Widgety.

5

Krok 6: 3D Tag Cloud se nám zobrazuje mezi dostupnými widgety, takže ho jen umístíme do sidebaru v zápatí.

6

Krok 7: Po umístění není třeba už nic nastavovat. Nyní se přepneme na web a podíváme se, jak náš 3D cloud vypadá.

7

Krok 8: Náš cloud je poměrně řídký, ale to jen proto, že máme málo vytvořených tagů. Umístění tohoto doplňku s tagy je otázkou několika minut, pro web však bude vzhledným efektem, který vás může motivovat k častějšímu tvoření tagů.

8