9

Přidání hodnocení k příspěvkům

Pokud provozujete blog, magazín nebo eshop, hraje hodnocení důležitou roli. Neslouží jen k ohodnocení samotného příspěvku, ale i ke zvýšení popularity. Lidé zkrátka rádi hodnotí a pokud tuto drobnou funkci na web přidáte, můžete si tím zvýšit popularitu.

Pro přidání hodnocení existuje celá řada pluginů, my si představíme ten nejpoužívanější, kterým je WP-PostRatings. Nabízí široké možnosti a jeho nastavení není složité, podíváme se na něj krok po kroku.

Krok 1: Jdeme do sekce Pluginy-Instalace pluginů a do vyhledávacího okénka vepíšeme „WP-PostRatings“. Hledání potvrdíme a nalezený plugin nainstalujeme.

1

Krok 2: Plugin aktivujeme.

2

Krok 3: Následně se nám plugin zobrazí v seznamu pluginů a zobrazí se i v menu po levé straně jako „Ratings“. Najedeme na něj kurzorem a jako první jdeme do sekce „Rating options“, abychom si nastavili vše potřebné.

3

Krok 4: Nyní jsme v nastavení, jako první si zde zvolíme způsob hodnocení. Nabízí se nám 14 možností, od hodnocení podle počtu hvězdiček až po zvednuté palce, hodnocení  prostřednictvím palců, plusů a mínusů, čtverců, šipek, srdcí aj. My si zvolíme například hvězdy. Je zde ještě volba „Max ratings“, ta je v případě hvězd přednastavena na hodnotu 5, ale lze ji změnit.

4

Krok 5: Následuje text k samotnému hodnocení. V případě palců by to byl text pro každý palec, zde je to text ke každé z 5 hvězd. Text jednoduše vyplníme.

5

Krok 6: Sjedeme kurzorem níže a jedním z posledních důležitých nastavení je možnost hlasování. Lze ji nastavit pro návštěvníky, zaregistrované uživatele nebo pro obojí. Lze si nastavit ještě logování. Pokud je to vše, uložíme změny.

6

Krok 7: Nyní si v menu samotného pluginu všimneme sekce „Manage ratings“. Až bude plugin nastavený, tak se v této sekci mohou spravovat hodnocení. Dále je zde sekce „Rating templates“, ve které si po nastavení můžeme změnit zobrazovaný text u hodnocení do češtiny.

7

Krok 8: Nyní přidáme samotnou možnost hodnocení do příspěvku, stejně tak ji lze vložit i pro stránku. Jdeme do sekce „Příspěvky“, kde vybereme jeden z příspěvků. Přímo do něj vložíme kód [ratings] a hned poté příspěvek aktualizujeme.

8

Krok 9: Následně se podíváme přímo na publikovaný příspěvek. Zobrazuje se nám v něm hodnocení, jaké jsme si zvolili a to společně s textem, který jsme si vybrali.9

Krok 10: Zkusíme si udělit hodnocení a hodnocení se okamžitě přičte.

10

 

Používání pluginu je velmi jednoduché. Lze využít dokonce i widget, který nám bude v sidebaru ukazovat například nejlépe nebo nejčastěji hodnocené příspěvky.