8

Rozšíření fontů ve WordPressu

Velké množství uživatelů je zklamáno, když zjistí, že jejich vybraná WordPress šablona podporuje jen jeden font. Psát jedním druhem fontu není zábavné a pokud je potřeba text v příspěvku odlišit, ukážeme si jednoduchý způsob, jak fonty přidat.

Přidání fontů provedeme přes populární plugin Use Any Font, který nám přímo do textového editoru příspěvků a stránek integruje možnost výběru požadovaného fontu. Pojďme se podívat na jeho použití:

Krok 1: Jdeme do sekce Pluginy-Instalace pluginů a do vyhledávacího okénka vepíšeme „Use Any Font“. Hledání potvrdíme a nalezený plugin nainstalujeme.

1

Krok 2: Plugin aktivujeme.

2

Krok 3: Následně se nám začne zobrazovat v seznamu pluginů i v levém kontextovém menu. Plugin si rovnou vyzkoušíme, nejlépe v příspěvku, proto jdeme na Příspěvky-Vytvořit příspěvek.

3

Krok 4: V nabídce textového editoru přibyly 2 nové nabídky a sice výběr z nových fontů a možnost volby velikosti písma.

4

Krok 5: Předpřipravili jsme si text, na kterém si fonty ukážeme. Pro použití stačí kurzorem označit text, u kterého chceme změnit font a následně kliknout na změnu fontu. Zobrazí se nám seznam dostupných fontů. Nějaké si vyzkoušíme.

5

Krok 6: Fonty se okamžitě změnily, vyzkoušíme si rovnou i změnu velikosti fontů. Opět rozklikneme nabídku a vybereme vhodnou velikost.

6

Krok 7: Editace fontů je velmi rychlá a nenáročná, lze ji zkombinovat i se změnou barvy písma, která byla dostupná již v základním editoru.

7

Krok 8: Nyní příspěvek uložíme a přepneme se na web, fonty vypadají stejně jako v editoru, tedy tak, jak jsme si je nastavili.

8

Krok 9: Základní nabídka fontů je poměrně široká, ale pokud by byl někdo náročný a přeci mu výběr nestačil, může se vrátit do administrace, vybrat v kontextovém menu možnost „Use Any Font“ a fonty přidat. Fonty se přidají v sekci „Upload Fonts“, lze je nahrát přímo z počítače.

9

Krok 10: V nabídce níže lze nabídku v textovém editoru zakázat, pokud vám bude v budoucnu překážet, jednoduše zaškrtnete vypnutí jejich zobrazování a výběr potvrdíte. Práce s pluginem umožní zvednout úroveň stránek, které budou s různými fonty vypadat o poznání lépe.

10