All in one

SEO plugin pro WordPress

Otázka správné optimalizace stránek na WordPressu závisí i na správném výběru pluginů. V případě WordPressu se nevyplatí experimentovat s neznámými pluginy, ale naopak je vhodné vybrat ten nejznámější, tedy „All in One SEO Pack“.

Tento plugin umí nastavit správné URL, sitemap, indexování, generování meta tagů a mnoho dalšího. My si ukážeme, jak nastavit to nejpodstatnější a to titulek, popis a název hlavní strany webu a následně i jednotlivých příspěvků/stránek. Jdeme tedy na to.

Krok 1: Začneme instalací pluginu, jdeme proto do administrace a zvolíme sekci Pluginy-Instalace pluginů. Do vyhledávacího okénka pluginů zadáme „All in One SEO Pack“ a hledání potvrdíme Enterem.

1

Krok 2: Po vyhledání ho rovnou nainstalujeme.

2

Krok 3: Plugin aktivujeme.

3

Krok 4: Po aktivaci se zobrazí v seznamu našich pluginů a přibude zároveň i jako položka v levém menu. Klikneme tedy na něj a vybereme možnost „General settings“.

4

Krok 5: Zobrazí se nám jednotlivá nastavení pluginu. V prvním oknu (General setting) jsou přednastavená nastavení. Jsou nastavená ideálním způsobem, proto sjedeme níže na druhou tabulku, která je pro nás podstatná.

5

Krok 6: Dostali jsme se k oknu „Home Page Settings“, kde je potřeba vyplnit titulek, popis a klíčová slova pro hlavní stranu.

6

Krok 7: Vyplníme je a budeme se řídit omezeným počtem znakům, tedy do 60 znaků pro titulek a do 160 znaků pro popis. Vyplníme i vhodná klíčová slova.

7

Krok 8: Nyní je už vše důležité nastavené, ale podíváme se i na další okénka, když sjedeme kurzorem níže, můžeme si všimnout okénka pro nastavené Googlu. Zde je možné vyplnit údaje k profilu na Google+ a také vyplnit ID účtu k Google Analytics, který se následně propojí kliknutím na modré tlačítko pro propojení. My to nyní nechceme, takže jen sjedeme dolů.

8

Krok 9: Naše nastavení potvrdíme kliknutím na tlačítko „Aktualizovat volby“.

9

Krok 10: Nyní je vše potřebné nastaveno a podíváme se proto, jak se nastavuje titulek, popis a kl. slova pro jednotlivé příspěvky/stránky. Nastavení si budeme demonstrovat na příspěvku, proto jdeme do sekce „Příspěvky“, kde rozklikneme existující příspěvek nebo vytvoříme nový.

10

Krok 11: Okno s All in One SEO Pack se zobrazuje pod každým příspěvkem i stránkou. Vždy je vhodné ho vyplnit. Vyplněné údaje se budou zobrazovat ve výsledcích vyhledávání a uživatelé pod nimi danou stránku/příspěvek uvidí.

11

Krok 12: Po vyplnění tabulky vždy stačí jen příspěvek/stránku publikovat nebo aktualizovat.

12

Pluginů pro SEO existuje velké množství, All in One SEO Pack je pro WordPress ideální volbou. Nikdy neinstalujte více pluginů pro SEO najednou. Pokud již nějaký máte a chcete nainstalovat tento, nejprve odeberte aktuální plugin.