WP profil

Tvorba gravataru pro webové stránky

U WordPressu, ale i specifických internetových stránek či služeb, jste si jistě všimli prázdného profilového obrázku. Uživatelé WordPressu se často marně snaží najít nastavení, kde by si fotografii nebo popis k profilu nastavili, ale marně.

Gravatar se sice objevuje i na webu, ale nastavuje se pro emailovou adresu a sice na webu gravatar.com. Zde se vytváří profil, který bude viditelný téměř všude, kde uvedete svojí emailovou adresu. Pokud tedy budete komentovat nebo se registrovat na cizím webu, který gravatary podporuje, zobrazíte se se svojí fotkou. Gravatar je velmi důležitý zejména pro osobní blogy a weby, kde je vymezené místo pro obrázek s fotografií gravataru. Jelikož vypadá velmi neprofesionálně, pokud se například admin zobrazuje s prázdným gravatarem, ukážeme si, jak si v něm fotografii nastavit.

Krok 1: Přejdeme na stránky https://gravatar.com a klikneme na možnost vytvoření vlastního gravataru „Create Your Own Gravatar“.

1

Krok 2: Následně vyplníme naši emailovou adresu, uživatelské jméno a heslo. Vytvoření gravataru je prakticky nevratný proces, proto volte své údaje svědomitě. Kliknutím na „Sign up“ potvrdíme registraci.

2

Krok 3: Po vyplnění registrace se odešle potvrzovací email, který je potřeba potvrdit, aby došlo k vytvoření účtu.

3

Krok 4: Navštívíme tedy naší emailovou schránku a pro dokončení registrace účet aktivujeme tlačítkem „Activate Account“.

4

Krok 5: Tlačítko nás dostane na webovou stránku s oznámením, že byl náš účet potvrzený. Následně se můžeme přihlásit „Sign in to Gravatar“.

5

Krok 6: Po přihlášení se ocitneme na stránce s našimi gravatary. Zde si můžeme například přidávat i další emailové adresy, pro které bude platit stejné nastavení. Pokud někdo používá více emailů, všechny je sem může přidat. Naším cílem je vytvoření obrázku ke gravataru a ten přidáme přes „Add a new image“.
6

Krok 7: Nabízí se nám několik možností přidání obrázku, z URL adresy, z nahraných obrázků, z webkamery nebo z počítače. My si vybereme obrázek z počítače.

7

Krok 8: Jednoduše vybereme soubor v počítači.

8

Krok 9: Doporučené je mít připravený čtvercový profilový obrázek, ale jelikož takový nemáme, nahráli jsme větší fotografii, kterou si manuálně ořízneme. Fotografii gravataru je možné v budoucnu kdykoliv změnit, takže se nemusíte obávat špatného výběru. Po dokončení ořezávání klikneme na „Crop and finish“.

9

Krok 10: Následně si vybereme, pro jaké weby se nám bude profilovka zobrazovat. Je zde na výběr několik možností hodnocení webů, od všech webů až po weby se sexuální nebo násilnou tématikou. My chceme, aby se nám profilovka zobrazovala všude, takže vybereme první možnost „G“.

10

Krok 11: Nyní už je vše nastavené. Nastavili jsme si obrázek k emailu a nyní už se nebudeme zobrazovat jen jako anonymní tváře, ale pod profilovkou, kterou zde můžeme kdykoliv měnit. Pokud bychom si časem založili nový email, jednoduše ho zde můžeme přidat, stejně tak jako novou fotku.

11

Nastavení gravataru je velmi jednoduché a pokud se vám nelíbí prázdná profilovka, stačí obětovat několik minut a můžete na webech vystupovat pod nastaveným profilem.