9

Tvoříme náhledy příspěvků pod článkem

U blogů a magazínů je vždy cílem, aby si návštěvník přečetl co nejvíce článků a na webu byl co nejdéle. Jak vypadá váš prostor pod jednotlivými články, vyplnili jste ho obsahem nebo je zcela prázdný? Dnes si ukážeme, jak pod něj dostat náhledy dalších příspěvků.

Náhledy dalších příspěvků pod články mohou být obrazové, textové nebo i obrazové s textem. Když se čtenář dostane až na poslední řádek článku, může se skrze náhledy pod příspěvkem podívat rovnou na další články. Prostor pod článkem by nikdy neměl být prázdný, náhledy jsou ideální možností, jak tento prostor vyplnit touto stylovou funkcí. Některé moderní šablony mají podobnou funkci i integrovanou, ale jelikož ji většina z nich nepodporuje, ukážeme si, jak ji tam přidat přes plugin WordPress Related Posts. Nastavení je rychlé, jednoduché a výrazně obohatí váš magazín.

Krok 1: Jdeme do sekce Pluginy-Instalace pluginů a do vyhledávacího okénka vepíšeme „WordPress Related Posts“. Hledání potvrdíme a nalezený plugin nainstalujeme.

1

Krok 2: Plugin aktivujeme.

2

Krok 3: Po aktivací se nám zobrazí v seznamu pluginů a také v menu, v sekci Nastavení. Je potřeba ho nejprve nastavit, takže zvolíme Nastavení-WordPress Related Posts.

3

Krok 4: V nastavení sjedeme malinko dolů na Basic settings, kde si zvolíme titulek, který se bude zobrazovat nad výpisem náhledů pod článkem. Pokud titulek nechcete, stačí nechat pole prázdné. Dále si také zvolíme počet zobrazovaných náhledů. Zde je vhodné počet přizpůsobit šířce webu, případně si vyzkoušet daný počet, jestli vyhovuje.

4

Krok 5: Následně sjedeme kurzorem trochu níže a rozklikneme si pokročilé možnosti (Advanced settings). Zde je možné si vybrat styl zobrazovaných náhledů. Na výběr je jich hned několik, které se liší velikostí i uspořádáním, mohou být seřazeny vertikálně i horizontálně.

5

Krok 6: Z dalších pokročilých možností je „Customize“, kde si lze vybrat, co všechno se u náhledů zobrazí. Může to být počet komentářů, datum, výňatek, kategorie aj. Pokud publikujete i příspěvky bez náhledových obrázků, tak si v nastavení „Default thumbnails“ můžete zvolit, jaký obrázek se bude zobrazovat u náhledu článků bez náhledu.

6

Krok 7: Mezi další zajímavé volitelné možnosti patří nastavení vlastní velikosti náhledového obrázku a také vybrání kategorií, ze kterých se náhledy nebudou zobrazovat.

7

Krok 8: Po nastavení klikneme na „Save settings“, aby se nám vše uložilo, a následně se přepneme přímo na stránku, respektive na nějaký příspěvek, abychom viděli, jak se na jeho konci zobrazují nastavené náhledy.

8

Krok 9: Vše se zobrazuje přesně tak, jak jsme si nastavili. Nastavení je snadné a lze ho kdykoliv změnit.

9