b

Vytváříme tlačítka ve WordPressu

Tlačítka jsou na webech velmi důležitým prvkem. Pokud na webu stále disponujete jen nevzhlednými odkazy, které máte umístěné pod textem, je na čase je nahradit vzhlednějším řešením. Takzvané „Call to action“, vypadá s moderními tlačítky dobře a web vypadá rázem profesionálně.

Naučíme se rychlou a jednoduchou tvorbu tlačítek pro WordPress, bude se jednat o plně nastavitelná 3D tlačítka, která při přejetí kurzorem změní barvu.  Pro jejich vytváření použijeme speciální plugin MaxButtons, se kterým zvládnete snadno vytvářet tlačítka i vy. Pojďme si ukázat, jak se s pluginem pracuje a vytvoříme si první tlačítka.

Krok 1: Jdeme do administrace, do sekce Pluginy-Instalace pluginů. Do vyhledávacího okénka vepíšeme „MaxButtons“ a hledání potvrdíme. Nalezený plugin nainstalujeme.

1

Krok 2: Plugin aktivujeme.

2

Krok 3: Po aktivaci se nám plugin zobrazí  seznamu pluginů a přibude i v hlavní nabídce menu. Tlačítka si můžeme rovnou vytvořit a to v nabídce „Buttons“,  takže do ní rovnou půjdeme.

3

Krok 4: Nyní se ocitneme v kartě „Buttons“, v jiných kartách pracovat nebudeme. Zde je seznam vytvořených tlačítek a jelikož ještě žádné nemáme, tak ho vytvoříme přes tlačítko „Add new“.

4

Krok 5: Nyní se nám zobrazí editor pro vytvoření tlačítka. Vytvoříme ho postupně podle jednotlivých nabídek. Nejprve vytvoříme jeho název a také vepíšeme URL adresu, na kterou bude tlačítko odkazovat. Můžete si zvolit, jestli se nová stránka zobrazí namísto stávající, nebo jestli se odkaz otevře v novém okně. Pokud budete mít adresu na konkrétní soubor, můžete udělat z tlačítka třeba i odkaz pro stažení souboru.

5

 

Po nastavení názvu a URL sjedeme kurzorem níže, kde nastavíme text tlačítka. Nastavit lze nejenom jeho znění, ale i font, velikost a další věci. V plovoucím okně můžete stále sledovat, jak vytvořené tlačítko vypadá.

5b

 

Když sjedeme níže, můžeme si nastavit rozměry a barvy tlačítka. Barva se zde určuje výchozí a po najetí kurzorem.

5c

Je zde i celá řada dalších nastavení, které zahrnují nastavení přechodu, lesk a další nastavení. Pokud nám tlačítko vyhovuje, jednoduše klikneme na „Save“, pro uložení.

5D

Krok 6: Po uložení se ním zobrazí kód, který lze vložit na místo, kde budeme tlačítko chtít. Jelikož chceme tlačítko umístit na stránku, tak si jdeme vytvořit stránku, do které tlačítko umístíme.

6

Krok 7: Nad samotným textovým editorem se nám objeví tlačítko pro přidávání tlačítek, takže pro přidání tlačítka stačí kliknout na místo, kde bychom ho chtěli mít a následně na tlačítko pro přidání. Tak to provedeme.

7

Krok 8: Následně se nám rozbalí výběr z vytvořených tlačítek. Zvolíme tlačítko, které jsme si vytvořili a klikneme na „Insert this button“.

8

Krok 9: Následně se nám vložil kód, který reprezentuje samotné tlačítko. Stránku publikujeme a podíváme se na tlačítko na publikované stránce.

9

Krok 10: Tlačítko vypadá přesně tak, jak jsme ho nastavili.

10

Najedeme kurzorem na tlačítko a opět je v barvách, jaké jsme chtěli.

10b

Klikneme na tlačítko a odkáže nás na URL, jakou jsme mu nastavili.

10c

Tvorba tlačítek je jednoduchá a na webu se stanou vítaným prvkem, který zvedne jeho úroveň. Tlačítek lze vytvářet libovolné množství a následně si vždy vybrat, jaké chceme do webu vložit.