8

WordPress: Jak schovat příspěvek na úvodní straně

Ve WordPressu se nové příspěvky zobrazují vždy na hlavní  straně s příspěvky a to i tehdy, když pro ně máte vytvořenou vlastní kategorii. Ukážeme si, jak nastavit, aby se nám příspěvky zobrazovaly jen v sekcích, které potřebujeme, použijeme pro to plugin „WP Hide Post„.

Uživatelé tento plugin ocení v momentě, kdy mají nastavenou hlavní stránku pro přidávání příspěvků a nechtějí, aby se jim tam motal i obsah jiných kategorií, do kterých nově publikují. Může to být například, pokud si vytvoří sekci pro reklamní články a nechtějí, aby se jim po publikaci míchaly i mezi běžný obsah. Právě na tomto příkladu si budeme demonstrovat použití pluginu, začneme krok po kroku.

Krok 1: Jdeme do sekce Pluginy-Instalace pluginů. Do vyhledávacího okénka zadáme „WP Hide Post“ a hledání potvrdíme Enterem.

1

Krok 2: Nalezený plugin nainstalujeme.

2

Krok 3: A aktivujeme ho.

3

Krok 4: Po aktivaci se nám zobrazuje v seznamu pluginů.

4

Krok 5: Plugin se nastavuje pro každý příspěvek zvlášť. Můžeme tedy nastavit již nějaký existující příspěvek, nebo vytvořit nový a nastavit ho. My vytvoříme nový, proto zvolíme Příspěvky-Vytvořit příspěvek.

5

Krok 6: Do nového příspěvku jsme na ukázku vložili PR článek, u kterého nechceme, aby se zobrazoval na hlavní straně, ale v sekci s PR články. Když je příspěvek dokončený, sjedeme kurzorem níže.

6

Krok 7: Po pravé straně je okno, ve kterém se provádějí veškerá nastavení. Ve výchozím nastavení nejsou nastaveny žádné volby. Jsou zde různé možnosti, jak příspěvek schovat, respektive, kde ho chceme schovat, od stránek autora až po výsledky vyhledávání.

7

Krok 8: Nás zajímá první položka, tedy skrytí příspěvku na hlavní straně, zaškrtneme ji. (Já ovšem nechci, aby se příspěvek zobrazoval ani na stránkách autora, proto jsem zaškrtl i čtvrtou možnost.) Nyní je vše nastavené.

8

Krok 9: Ještě nesmíme zapomenout na výběr rubriky, do které budeme příspěvek publikovat. V tomto případě zaškrtneme sekci „PR články“.

9

Krok 10: Nyní už stačí příspěvek jen publikovat. (V případě staršího příspěvku jen aktualizovat.)

10

Krok 11: Přepneme se na web a můžeme vidět, že se příspěvek publikoval jen do požadované sekce a nijak nám nepřekáží na hlavní straně webu mezi ostatními příspěvky.

11

Plugin ocení zejména majitelé magazínů a blogů, kteří nechtějí, aby se jim ostatní příspěvky míchali mezi hlavní obsah.