PLT

WordPress: Jak vytvořit z kategorie odkaz?

Hlavní sekce menu mohou být ve WordPressu tvořeny kategoriemi nebo stránkami. Pro většinu uživatelů je to plně dostačující skutečnost, ovšem někteří by rádi udělali přímo v menu odkaz, přes který se dostanou na jiný web, a proto si ukážeme, jak na to.

K této akci použijeme plugin „Page Links To„. Odkaz bude v menu vypadat stejně jako stránka nebo kategorie, ale po kliknutí na něj se uživatel dostane na požadovaný web, který si nastaví. Ukážeme si krok po kroku, jak vše nastavit:

Krok 1: Jděte v administraci do sekce Pluginy-Instalace pluginů a do vyhledávacího okénka zadejte „Page Links To“. Hledání potvrďte Enterem.

1

Krok 2: Nalezený plugin nainstalujte (Instalovat).

2

Krok 3: Plugin aktivujte.

3

Krok 4: Aktivovaný plugin se vám zobrazí v seznamu pluginů. Nyní se rovnou pustíme do jeho nastavení, ale nejprve je potřeba vytvořit stránku, ze které odkaz uděláme. Můžeme použít již existující stránku nebo vytvořit novou. My si vytvoříme novou.

4

Krok 5: Jdeme do sekce Stránky a vytvoříme novou stránku. Pro ukázku uděláme v menu odkaz na Wikipedii. Novou stránku jsme proto pojmenovali Wikipedia.

5

Krok 6: Nyní sjedeme trochu níže a uvidíme okno „Page Links To“. Toto okno se nyní objevuje pod každou stránkou. Jsou v něm na výběr dvě volby, první volba je přednastavená a nikam neodkazuje. Druhá možnost „A custum URL“ nám udělá odkaz, který chceme. Tuto možnost proto označíme.

6

Krok 7: Do okénka pro vložení adresy jsme vložili adresu webu, na který chceme odkazovat, tedy na Wikipedii. Máme zde ještě možnost zaškrtnout volbu, že se odkaz otevře v novém okně. To my nechceme, tak ji necháme nezaškrtnutou.

7

Krok 8: Vše je nastaveno, takže můžeme stránku publikovat, případně, pokud ji již máte publikovanou, aktualizovat.

8

Krok 9: Po publikaci se přepneme na hlavní stranu webu a můžeme vidět, že nám přibyla položka v menu, která vypadá jako kategorie, ale je to odkaz.

9

Krok 10: Na novou položku klikneme a vidíme, že nás odkáže tam, kam potřebujeme. Nastavení pluginu je rychlé a jednoduché. Můžete takto nastavit třeba i podkategorie menu, to už je na vás.

10