5

Youtube manažer pro WordPress

Vkládání videí z Youtube je jedním z častých problémů WordPressu. Youtube video lze vložit jako URL adresu do příspěvku, nebo stránky. Pokud se video úspěšně zobrazí, tak nejčastěji ve formátu, jaký si nepřejeme. Proto si ukážeme, jak jednoduše nastavovat a spravovat videa ve WordPressu.

Pro nastavení videí použijeme jeden z nejlepších pluginů, které jsou free a to YouTube Advanced by Embed Plus. Ten nám pomůže snadno vkládat videa prostřednictvím kódů a  nastavit je přesně tak, jak potřebujeme. Pojďme se tedy podívat, jak plugin správně používat.

Krok 1: Jdeme do sekce Pluginy-Instalace pluginů a do vyhledávacího okénka vepíšeme „YouTube Advanced by Embed Plus“. Hledání potvrdíme a nalezený plugin nainstalujeme.

1

Krok 2: Plugin aktivujeme a následně se nám objeví v seznamu pluginů. Rovnou si ho vyzkoušíme, proto jdeme do sekce Příspěvky-Nový příspěvek.

2

Krok 3: Pro ukázku jsme připravili příspěvek, kam chceme vložit video s ukázkou aplikace. Pro vložení videa nejprve klikneme na místo, kde chceme mít video umístěné, a následně klikneme na novou ikonku, která nám přibyla v menu textového editoru. Viz obrázek.

3

Krok 4: Nyní nás bude navigovat již samotný plugin. Nejprve vložíme URL adresu videa, které chceme použít, a půjdeme na další krok „Next“.

4

 

Krok 5: Následně se nám zobrazí podrobnější nastavení. Samozřejmostí je velikost, my jsme zvolili 640×360. Lze si zde nastavit automatické přehrávání v nejlepší kvalitě. Hned pod nastavením velikosti si lze také nastavit čas, kdy video začne hrát a čas, kdy se zastaví. Je to vhodné zejména tehdy, pokud chceme z dlouhého videa ukázat jen určitou ukázku. My jsme si nastavili jen velikost a pokračujeme k dalšímu kroku.

5

Krok 6: Nyní se nám vygeneroval kód, který stačí už jen vložit do příspěvku. Lze ho zkopírovat nebo jen kliknout na „Insert“.

6

Krok 7: Kód se nám úspěšně vložil. Příspěvek aktualizujeme a zobrazíme si, jak vypadá publikovaný.

7

Krok 8: Video se zobrazuje přesně tak, jak jsme chtěli. Práce s pluginem není složitá, nastavení videa zabere maximálně několik vteřin.

8