0

Zbavte se spambotů s CAPTCHA pluginem

Není příjemné přijít na vlastní web a zjistit, že ho objevil i spamovací robot, který na něj přidal stovky příspěvků nebo komentářů. Naštěstí existuje snadná obrana a to nastavení CAPTCHA kódů. Lidé se přes ně dokáží snadno dostat, roboti už ne.

Většina z nás zná CAPTCHA kódy ve formě nečitelného textu, který je třeba opsat, abychom mohli provést požadovanou akci. Nyní si ukážeme, jak nám mohou chránit WordPress před spamboty. Nebudeme instalovat plugin pro nečitelný text, ale plugin, který požaduje vypočtení jednoduchých příkladů. Název pluginu je Captcha by BestWebSoft a nyní se podíváme, jak se nastavuje.

Krok 1: Jdeme do sekce Pluginy-Instalace pluginů a do vyhledávacího okénka vepíšeme „Captcha by BestWebSoft“. Hledání potvrdíme a nalezený plugin nainstalujeme.

1

Krok 2: Plugin aktivujeme.

2

Krok 3: Plugin se objeví v seznamu nainstalovaných pluginů. Plugin je vhodné nastavit, klikneme u něj proto na „Nastavení“.

3

Krok 4: V nastavení se nám zobrazí seznam míst, kde všude se bude nutnost vyplnění kódu objevovat. Doporučuji nechat všechny možnosti zaškrtnuté, od přihlašovacího formuláře, až po komentáře.

4

Krok 5: Sjedeme kurzorem níže a dostaneme se na vyplnění nadpisu pro CAPTCHA formulář a zprávy při chybném vyplnění. Lze nastavit i samotné příklady, které se budou zobrazovat, ale vhodné je nechat hodnoty tak, jak jsou. Pro aktivaci CAPTCHA není nutné do tohoto nastavení chodit, integruje se automaticky po aktivaci pluginu. Nyní se odhlásíme, abychom se podívali, jak vypadá ověření v přihlašovacím formuláři.

5

Krok 6: CAPTCHA je na svém místě a dokud ho nevyplníme správně, tak se nepřihlásíme. Stejně tak nám přibyl i u komentářů. Celková instalace pluginu je rychlá a neměla by se zanedbávat, dokáže ušetřit mnoho starostí.

6